Pozbądź się koronawirusa (ze swojej głowy).

Ok kilku dni próbuję odciąć się – na ile się da od korona-histerii, która zainfekowała cały świat. Jestem zdziwiona jak bardzo wychodzi mi to na dobre! Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami, może i komuś z Was pomogę. Jak wiecie siedzę na łódce na kwarantannie w Almerii- Hiszpania (najnowsze info, że do 15-maja wstępnie mamy zakaz nie wychodzenia z jachtu), ale to nie istotne, bo świat się zatrzymał tak samo dla wszystkich. Jesteśmy równi wobec zaistniałej sytuacji i nie mamy wyjścia- musimy nauczyć się żyć w nowych warunkach.

Do rzeczy.

Nie odkryję Ameryki twierdząc, że to co mówimy i robimy wraca do nas, czy nie jest tak samo z myślami, że to one kreują naszą rzeczywistość? Negatywne nastawienie i czarne myśli przyciągają do nas złe zdarzenia. A nie chcemy teraz w szczególności przyciągnąć żadnej zarazy do siebie tfu!

Poszukajmy lepiej rzeczy za które jesteśmy wdzięczni, które przynoszą nam radość, skupmy się na nich i doceńmy a wszechświat da nam więcej darów- tak działa siła przyciągania. Sprawdziłam na sobie- to działa! Co innego nam pozostało? Ja dziś jestem wdzięczna za piękne słońce, które w końcu wyszło zza chmurki, za kradzione kwiatki, które pokolorowały mi dzień, za to, że moi najbliżsi są zdrowi i za nowy przepis który odkryłam i dzięki niemu przyrządziłam z radością pyszny obiad na bujającym się kambuzie.

Wszystko możemy obrócić na korzyść, to zależy tylko od nas samych, przecież nasze życie jest w naszych rękach. Tylko i wyłącznie od nas i naszego nastawienia zależy jak spędzimy te miesiące kwarantanny, jak i całe nasze życie.

Czy wybierzemy życie w lęku z mętlikiem w głowie przez nawał sprzecznych, negatywnych informacji oraz ogromem nienawiści jaka spływa poprzez media na nas każdego dnia? Czy tak ma mijać nasze życie?

Teraz jest czas by zainwestować w siebie a  zdobyta siła i mądrość zaowocuje w przyszłości i da nam moc na cięższe czasy, które niewątpliwie nadchodzą. Najlepsze co możemy zrobić dla siebie to przygotować się, nie tylko kupując makaron i papier toaletowy (my uzupełniliśmy zbiorniku dieslem, wymieniliśmy wszystkie butle z gazem i zaopatrzyliśmy się w suchy prowiant) tak samo ważna jest troska o swoje wnętrze, niestety w szalonym pędzącym świecie zapomnieliśmy o tym. Teraz jest na to czas.

Pamiętajmy, że nasz kiepski stan psychiczny wpływa na nasz cały organizm i również fizycznie osłabia go. Teraz jest moment kiedy musimy być w pełni sił witalnych! Obróćmy czas kwarantanny na naszą korzyść, by wyjść z tego silniejsi, mądrzejsi. Postęp cywilizacyjny jest ogromny, czy nie zaniedbaliśmy rozwoju intelektualnego i duchowego?

Nie traćmy naszej cennej energii na zasilanie tego co się dzieje, przekierujmy ją na swój rozwój. Może lepiej spróbujmy wspierać się w różnych formach, rozbawiać, rozwijać się, robić to na co nigdy nie było czasu. Możemy podsuwać sobie pomysły co robić podczas kwarantanny, dzielić się przepisami lub filmami czy książkami jakie nam się spodobały, może zrobimy jakieś ćwiczeniowe domowe wyzwanie i będziemy odhaczać się codziennie by mieć motywację.. Módlmy się, medytujmy, tańczmy, śpiewajmy głośno! Możliwości jest bez liku zależy tylko od naszej kreatywności. Ściskam każdego z osobna i wysyłam dużo miłości!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: